miody

Jak sprawdzić, który miód jest rzeczywiście naturalny?

Posted On
Posted By Daniel

Duży wybór miodów

Gdy chcemy kupić miody, to możemy mieć niemały problem. Szczególnie gdy nie jesteśmy w tym temacie zbyt biegli. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy miody? Pamiętajmy, że istotna jest konsystencja. Mamy do wyboru miód płynny oraz miód stały. Do tego musimy przeanalizować także poszczególne rodzaje miodów. Niezmiernie ważne jest samo źródło, w którym kupujemy. Jaki miód wybrać? Który będzie najlepszy? Najważniejsze powinno być dla nas to, że miód jest naturalny. Nie powinien on na pewno zawierać dodatku syropu cukrowego. Nikt nie będzie oczywiście się chwalił tym, że miód sprzedaje być wcześniej chrzczony. W jaki sposób możemy sprawdzić, czy kupiony miód rzeczywiście jest naturalny i nie posiada w sobie dodatku cukrowego?

Na pewno powinniśmy sprawdzić datę rozlewu. Data rozlewu jest widoczna na etykiecie. Jeśli już minął okres trzech miesięcy od daty rozlewu, a miód nadal jest w idealnym stanie płynnym, to na dziewięćdziesiąt dziewięć procent dodano do niego cukier. Niechrzczony oraz naturalny miód w tym czasie powinien się już się krystalizować.

Zrób test

A co gdy nie mamy dostępu do etykiety? Jeśli nie mamy dostępu do etykiety, na której znajduje się data rozlewu, to powinniśmy wykonać bardzo prosty test. Wlejmy do szklanki przezroczystej chłodną wodę, a następnie powoli dolejmy miodu. Obserwujmy to, co się dzieje w szklance. Naturalny miód zawsze spłynie na dno i nie będzie się samoczynnie rozpuszczał. Jeśli do miodu dodano cukier, miód nie spłynie prostym strumieniem i zacznie rozpuszczać się dosyć szybko. Nie będziemy tutaj obserwować odkładania na dnie. Jeśli mieliści już dużego pecha i kupiliśmy cukrowy syrop, a nie miód, to po wlaniu do szklanki powinien się on rozpuścić natychmiast.

Gdy będziemy kupować już, któryś z kolei miód, to będzie nam zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję. Na pewno będziemy zadowoleni ze swojego zakupu i nie będziemy już szukać nowego rodzaju miodu, chociaż zachęcamy do spróbowania przeróżnych miodów.

Related Post